حمله به ایرباس ایرانی نشانه خوی سلطه‌گری بود

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: حمله ددمنشانه به هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران توسط ناوگان دریایی آمریکا نشانه خوی تهاجمی و سلطه‌طلبی آنها بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم با اشاره به حادثه 12 تیرماه سالروز حمله ددمنشانه به هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران توسط ناوگان دریایی آمریکا، گفت: وقتی به رفتار آمریکایی‌ها در طول صدسال اخیر نگاه می‌کنیم، یک روند ثابتی از روحیه سلطه‌طلبی، روحیه تهاجمی و طلبکارانه از ملت‌ها را که با زور و تکیه بر سلاح و قدرت اطلاعاتی و نظامی استوار بود، مشاهده می‌کنیم.
 
وی افزود: آمریکا هر کجا که احساس کند و لازم بداند، برای دستیابی به اهدافش به عنوان نیابت از سایر کشورها در امور دیگر کشورها دخالت می‌کند به عنوان مثال نقشه جنگ تحمیلی علیه ایران نقشه آمریکا بود و صدام به نیابت از آمریکا و اروپا جنگ را شروع کرد و اگر آنها صدام را تحریک و حمایت نمی‌کردند، عملاً چنین جنگی هم رخ نمی‌داد.
 
نماینده ولی‌فقیه در سپاه با اشاره به مدال افتخار آمریکایی‌ها به فرمانده ناو خود در حمله به هواپیمای ایرانی، اظهار داشت: همه این رفتارها نشانه خوی تهاجمی و سلطه‌طلبی آنها است.
 
سعیدی تصریح کرد: رفتارهای ناشایست آمریکا هنوز در منطقه تمامی ندارد، می‌بینیم که آنها به چه شکلی در سوریه وارد شده‌اند و با حمایت‌ از تروریست‌ها و سلفی‌ها علیه ملت این کشور جنایت بزرگی را مرتکب می‌شوند و هم اکنون نقش نیابتی را دارند و اگر احساس کنند ‌برنامه‌های آنها در سوریه با شکست مواجه می‌شود، به احتمال زیاد وارد جنگ مستقیم با این کشور خواهد شد.
 
وی در بخش پایانی این گفت‌و‌گو با بیان اینکه آمریکا انواع نقشه‌ها و حیله‌ها را علیه ایران به کار گرفت و در اکثر آنها با شکست مواجه شد، گفت: اگر آنها بعد از انتخابات پیشنهاد مذاکره مستقیم با ما را داده‌اند، این شیوه‌ایی است برای امید به کسانی که چشم به ارتباط با آمریکا دوخته‌اند و چراغ سبزی است برای برخی عناصر داخلی که خط سازش را دنبال می‌کنند.
 
نماینده ولی فقیه در سپاه خاطرنشان کرد: ما برای ارتباط احترام‌آمیر با کشورهای دنیا اصولی را داریم که هیچ‌گاه از آن اصول کوتاه نخواهیم آمد و ‌هیچ‌گاه با رویکرد استکباری آمریکا کنار نخواهیم آمد و اصول ارزشمند ما به قوت خود باقی است و دست از آن بر نمی‌داریم.
/ 0 نظر / 13 بازدید